[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
cilike.ch • Téma megtekintése - Kérdezz - Felelek

Fórum

* Belépés   * Regisztráció

Kezdőlap -  Fórumok  - Hasznos információk  - Kérdezz - Felelek

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 394 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40  Következő
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kérdezz - Felelek
Elküldve: 2011.08.12. 18:31 

Vissza a tetejére

Elküldve: 2011.08.13. 12:16 

Hello Zsiray

Választ találsz itt a fórum 1. oldalán autó témával kapcsolatban. Megadtam már egy linket, ahol minden le van írva. Amúgy a tapasztalat az (én is évekig szezonoztam) hogy el lehet lenni feketén az autóval is, nekem is sikerült, 2,5 évig, de amint B engedélyt kaptam, 1 hónapon belül "megfogtak" a határon, és megkaptam azt a kedves nyomtatványt, amit nem szerettem volna (2 év türelmi idő a Bewilligungban szereplő beutazástól számítva) De ugyanakkor van egy ismerősöm, aki szintén szezonozik évek óta, és eddig "megúszta", de a múltkor nem tudta kimagyarázni, és ő is megkapta ezt az ominózus nyomtatványt, ami amúgy az autó Bewillugungja, és max. 2 évre szól. Amúgy a hivatalos irat szerint (link lásd 1. oldal) elvileg a szezonosoknak is max a 3. hónap után, ha itt használják az autót, jogosan kijár a rendőri büntetés, illetve ez az engedély kiadása. Azt, hogy mennyire lehet kimagyarázni, szerintem rendőr, illetve határőrönként más. És végeredményben a Zollos dokumentum alapján gyakorlatilag mindegy, hogy milyen tart.engedélye van az embernek (az én értelmezésem alapján) csak annyi a különbség, hogy egy L esetében lehet magyarázkodni, de egy B-nél meg sem hallgatnak, szigor van, én is megpróbáltam, de a svájci-német határon a svájci határőr ennek a 2 éves autóbewilligungnak a kiállítása nélkül nem akart visszaengedni az országba!!!

Vissza a tetejére

Elküldve: 2011.08.15. 18:10 

Giotto,

svájci bankszámla nyitáshoz valószínűleg szükséged lesz egy svájci lakcímre (hacsak nem hatalmas összegekről beszélünk, akkor valószínűleg kevesebb kérdést fognak feltenni).

"Olcsó" és jó bank a Postfinance, de nézz rá a kantonális bankok ajánlataira is.

Vissza a tetejére

Elküldve: 2011.08.16. 20:12 

Sziasztok
Munka ajalatot kaptam egy cegtol es elkultek a szerzodest is, amit alairva vissza kuldtem. Szeretnem tudni milyen korektek a Cvajci cegek ez ugyben. mit lehet tenni ha atveresrol van szo

Vissza a tetejére

Elküldve: 2011.08.19. 11:55 

Sziasztok!

Én egy két gyermekes(3éves, 8hónapos) anyuka vagyok.. egyenlőre Magyarországon élünk.. A párom nem rég kapott egy nagyon jó állásajánlatot Svájcban, Thurgau kantonban..és a szakmája miatt úgy tűnik, hogy az egész család költözhet. Én itt jelenleg GYED- en vagyok..és az érdekelne, hogy Svájcban van-e valami juttatás, amit igényelnem kellene, miután itthon megszüntetem ezt. Amennyire sikerült utána járnom itthonról, úgy tudom, hogy ott nincs ilyesmi.. "csak" a családi pótlék, amit intézni kell meg az egészségbiztosítás, de itthon nem igazán tudnak segíteni ilyen ügyekben. Szóval biztosabbnak láttam olyas valakitől érdeklődni, aki tényleg otthon van Svájcban.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

Elküldve: 2011.08.19. 13:21 

szia,
Jogosult vagy a családi pótlékra, ez cca. 200 frank körüli összeg/ gyerek.
Ezt a férjed munkáltatója kéri meg, és ő is kapja.
Más ellátásra nem vagy jogosult.

Amit valóban intéznetek kell az a Krankenkassa, ez független a cég, illetve a munkavállaló által történő egyéb kötelezettségektől. (Nyugdíj, stb.)
itt meg tudod nézni, hogy kb. mibe "fáj" ez a családnak.
www.comparis.ch
üdv,

Vissza a tetejére

Elküldve: 2011.08.20. 13:34 

Köszönöm szépen az infókat!

Vissza a tetejére

Elküldve: 2011.08.20. 19:46 

Sziasztok,

na már több mint egy hete kint vagyok Bern közelében, au pairként egy családnál. Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy hogyan működnek itt a telefonos dolgok, hol éri meg, egyáltalán hol lehet venni telefont, mobilt, csak előfizetéses vagy kártyás lehetőség is van? Milyen a számlázása, másodperc-perc-esetleg óra alapú? Annyira sokat egyenlőre még nem fogom használni a telefont, de nyilván ahogy ismerkedem itteniekkel egyre nagyobb szükségem lesz rá... Előre is köszönöm az infokat...

Timi

Vissza a tetejére

Elküldve: 2011.08.20. 20:22 

Vissza a tetejére

Elküldve: 2011.08.21. 19:06 

Szia Timi!
Én a M-Budget prepaid telefonokat tudom ajánlani. Már 20 CHF-ért meg tudod venni és kapsz 15CHF lebeszélhetőséget ajándékba. Mind a percdíj, mind az Sms ára Magyarországra 0,28 CHF. Ezeket a telefonokat árulják a Mobilzone boltokban, postán, Swisscom shopban vagy Migrosban. A kártyát később a fenti boltokban vagy online (mbudget.ch) tudod feltölteni. A vásárláshoz szükséges az Ausländerausweis vagy az útlevél. Nekem sokáig ilyen telefonom volt, nekem bevált. Sajnos más felőltőkártyás szolgáltatóval nincs tapasztalatom.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 394 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40  Következő