Fórum

* Belépés   * Regisztráció

Kezdőlap -  Fórumok  - Hasznos információk  - Gyerekek

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Gyerekek
Elküldve: 2012.02.01. 18:30 

Köszi a gyors infot! J

Vissza a tetejére

Elküldve: 2012.04.10. 10:42 

Sziasztok!
Szeretném kikérni a véleményeteket. Pedagógus vagyok, és arra gondoltam, hogy Svájcban is gyerekekkel szeretnék foglalkozni. Szerintetek lenne igény egy magán bölcsi-ovi szerű helyre? A részleteken még nem gondolkodtam, de nagyjából úgy képzelem, hogy 6-8 gyerekkel foglalkoznék az otthonomban vagy egy erre alkalmas helyen, meseolvasás, drámajáték, mondóka, ének, zene, kézművesfoglalkozások, torna stb. Érdemes lenne belevágni?
Várom a véleményeket! :)
angelika77@freemail.hu
angelika77@gmail.com

Vissza a tetejére

Elküldve: 2012.05.06. 13:11 

Sziasztok, ha szükségetek van kéz-lábápolásra, műkörömre, egy jó kis frissítő masszázsra, fodrászatra, és nem tudjátok hová tenni a gyerkőcöket, nem gond hozzátok, nekem is van 3, jól eljátszanak.Profi minőséget, alacsonyabb árakat, és jó kávét ajánlok. Kovács Tündi, Wangen in Allgäu,
kovactun@freemail.hu
00 49-152 38 988 984

Vissza a tetejére

Elküldve: 2012.05.28. 21:59 

Sziasztok!

Óvodával kapcsolatban érdeklődnék,hogy hogyan működik? Mennyi idős kortól? Mennyibe kerül? Mindent!!!! :)
Illetve bölcsöde?
3éves és 1éves kislány anyukája.
Várom a tapasztalt válaszokat!
Ildikó (SG)

Vissza a tetejére

Elküldve: 2012.06.13. 22:11 
Adminisztrátor

SZIVÁRVÁNYOS ZENEKÖNYV

KEDVES KÜLFÖLDÖN ÉLŐ MAGYAROK!

Írtam egy könyvet nemrég, gyerekeknek, szüleiknek. Egy ének-zenés könyvet, sok-sok színes kottával, 220 magyar népdal és gyerekdal kottájával. Hogy ne okozzon gondot a kottaolvasás, egy színkódos megoldást alkalmaztam, melyet „szivárványkottának” kereszteltem el és melynek segítségével a könyvhöz tartozó kis játék hangszeren (metallofonon) bárki képes a dalokat megszólaltatni, a hangszer pedig biztos mankót nyújt a tiszta énekléshez! Akár már 4-5 éves gyerekek is „használhatják”, mindennemű zenei végzettség nélkül, 7-8 évesek pedig már élvezetes kis családi koncerteket tudnak összeállítani kedvenceikből. De a legkisebbeknek sem kell kimaradniuk: esetükben az édesanyák, apukák lesznek azok, akik e könyv segítségével megszólaltatják az ismert és kevésbé ismert magyar dallamokat!

Ezúton szeretném e könyvcsomagot figyelmükbe ajánlani! Meggyőződésem, hogy külföldön élő magyar családok örömmel forgatnák, használnák. Saját példámból is beszélhetek: én magam is éltem gyerekként külföldön, és emlékszem, mennyire örültem, ha hazai hangokkal, mesékkel, könyvekkel találkozhattam!

Kérem, tekintsék meg a mellékelt tájékoztató anyagot a könyvcsomagról és amennyiben felkeltette érdeklődésüket, kérem keressenek a megadott elérhetőségek bármelyikén! Örömmel veszem, ha e levelet továbbítják érdeklődő ismerőseiknek is!

Üdvözlettel és köszönettel:
Stifán Orsolya
Lililibri Kft.
7400, Kaposvár, Anella u. 2.
www.lililibri.hu
info@lililibri.hu
+36309305440

Vissza a tetejére

Elküldve: 2012.08.19. 22:08 
Adminisztrátor

Vedd ölbe, ringasd, énekelj!

Kedves kisgyermekes Anyukák, Apukák, Nagymamák, Nagypapák!

Idén ősszel útjára indul Svájcban a Ringató!

Dr. Gállné Gróh Ilona magyarországi zenenevelési programja több ízben Svájcban is vendégeskedett. A nagyszerű hangulatú foglalkozások számos családnak nyújtottak önfeledt pillanatokat. A visszajelzések arról árulkodnak, igény van arra, hogy heti rendszerességgel énekeljünk magyar népdalokat, európai gyermekdalokat, és játsszunk ölbeli játékokat. Örömmel hirdetem, hogy szeptember 20-tól,csütörtökönként Adliswilben a Stage Art Balettiskola termében is elindulnak a Ringató foglalkozások, melyre szeretettel várlak benneteket!

Pár mondat a Ringatóról:

A foglalkozásokon az óvodát megelőző korosztály zenei nevelésére kapnak mintát a szülök, a kodályi elvek alapján. Mindenkinek szól, aki szívesen énekel, játszik együtt a kicsinyekkel, oldott, szeretetteli légkörben. Ajánljuk annak, aki maga is úgy érzi, fontos az, hogy a művészet eszközeivel neveljünk, bővítené a dalkincsét, vagy éppen önmaga bátortalan az éneklésben, és segítségre, vagy az énekléssel kapcsolatban kialakult gátlásainak feloldására vágyik egy közösségben.
A Ringató alapítója, a program vezetője: Gállné Gróh Ilona, énektanár.
Részletes információ a foglalkozásokról a Ringató központi honlapján a: www.ringato.hu található.

Első foglalkozás időpontja: 2012. szeptember 20. csütörtök, délelőtt 10:10-10:50
Helyszín: StageArt GmbH, Webereistrasse 66, 8134 Adliswil

Részletekkel pár hét múlva jelentkezem!
Kérem, addig is vigyétek hírét a foglalkozásnak, hogy eljusson minden érdeklődőhöz!

Szeretettel várok minden aprótalpút anyukájával, apukájával, Nagyijával, Papijával!

Énekeljünk, játszunk együtt!

Zsuzska

Vissza a tetejére

Elküldve: 2012.11.26. 01:39 

Kedves Svájcban élő magyar anyukák és apukák!

Én most még Magyarországról írom kérdéseimet. Férjem augusztus óta dolgozik kint, és ha minden jól megy februárban kiköltözök én is a 6 hónapos kisfiammal és 2 éves kislányommal.
Rengeteg kérdés merül fel bennem családanyaként. Előre is köszönöm ha akár néhányra is választ találok általatok.
Az egyik, hogy hogyan működik kint a gyermekek egészségügyi ellátása, illetve pld az ami itthon pld védőnői szolgálat, ott kint van-e és hogyan működik. (1 éves korig kell e havonta járni a gyermekkel, 1 év felett pedig éves státuszokra?)
Hogy van kint az oltási rendszer? illetve az óvodás kor előtt mikor kell a gyermeket státuszvizsgálatra vinni a gyermekorvoshoz?- illetve ebben a témában van -e valamilyen weboldal, vagy intézmény ahol informálódhatnék?l
A bölcsivel és óvodával kapcsolatban a fentiekben már találtam hasznos információt.köszönöm.

Még annyit szeretnék írni, hogy szuper ez a kis közösség itt a cilike.ch-n és azt gondolom, szuper hogy megalkottad/és megalkottátok :-) és imádom a weboldal jobb felső sarkában a zászló felett található dalszöveg részletet. :-) Miközben írom nektek ezeket a sorokat, dúdolom a dalt :-)))

Előre is köszönöm nektek a segítséget, és az információkat!

Szép napot kívánok nektek és remélem mihamarabb csatlakozhatok kint a közösségetekhez!

Veronika

Vissza a tetejére

Elküldve: 2012.11.26. 22:20 

Veronika, nem mindenre tudom a valaszt, azert szep sorban...
Eu ellatas: biztositast kell kotni a gyerekeknek, ugyanugy, mint a felnotteknek. Ti valasztjatok ki, hogy mekkora osszegig (franchise) szeretnetek ti allni a szamlakat, az felett a biztosito, illetve a szamla 10%-at fizetitek ti. Fogaszatra, balesetre, esetleg kiegeszito korhazbiztositasra stb kulon kell kotni, az alap biztositas ezeket nem fedezi.
Vedonoi szolgalat van, de nem teljesen ugyanaz, mint otthon. Szules utan 10 napig latogat meg otthon a hebamme, utana pedig "szuloi tanacsadas" van, heti 1-2 napon, te viszed a gyereket es ki kell varni a sort. Ha beteg, akkor orvos a rendelesi idoben,a rendeloben idopontra, hazhoz nem jonnek, rendelesi idon kivul pedig ugyelet, vagy gyermekkorhaz. Ami jo, hogy telefonon es emailen is el lehet erni a doktort ( altalaban az asszisztenst), azonban a telefonos tanacsadast is ki fogjak szamlazni, ugyanugy, mint minden latogatast (nem olcso). 1 ev alatt 1-2-4-6-9 ill 12 honaposan, utana fel evenkent kell menni. Oltas 2-4-6-12-18-24 honapos korban, majd 4 evesen. Az oltas nem kotelezo, BCG ellen pedig nem oltanak.
Remelem tudtam segiteni.

Vissza a tetejére

Elküldve: 2012.11.27. 11:53 

[b]Sziasztok!

Ez év májusában jöttünk ki,a most negyedikes fiammal.Úgy gondoltam Magyarországon se szakadjanak meg a tanulmányai,ezért az ottani suliban maradt mint magántanuló.Ezt az ottani igazgató is javasolta,meg én is jónak találtam ha befejezi az általános iskolát mint magántanuló.Ennek a feltétele többek között hogy évente 1x haza kell mennünk osztályozó vizsgát tenni.

De itt is elkezdte a sulit,felvették itt is a negyedik osztályba,s mivel nem tudott németül itt most tanulja plusz még a franciát is tanulják.
Otthon pedig negyedik osztálytól bejött az angol,tehát még azt is tanítanom kell neki (de sajnos nem tudok angolul). Félek hogy ez túl sok lesz neki,most még jól veszi az akadályokat.
A másik hogy itt külön kikérőt kell írni ha el akarom iskolaidőben vinni vizsgázni,már pedig júniusban haza kell mennünk vizsgázni.
Mi a véleményetek,illetve gyerekes szülők,ti hogyan oldottátok ezt meg?
Van akinek csak itt jár a gyereke iskolába?De akkor hogyan tanulja meg a magyar nyelvtant,történelmet stb.
Köszönöm a válaszokat:)

Vissza a tetejére

Elküldve: 2012.11.27. 13:06 

Szia Ditta!
Mi màsfél éve élünk Svàjcban, a lànyom most harmadikos.
A màsodikosztàlyt màr itt kezdte, de ezzel pàrhuzamosan Mo.-n is csinàlta a sulit mint magàntanulo.
Megmondom neked öszintén, hogy az én lànyom nemszivesen tanulta a magyart,nyügnek érezte,és a vége felé màr én is (tanitoi diplomàm van, én "tanitgattam ).
Mi nem iskola idöben vizsgàztunk,hanem irtam kérelmet,és külön idöpontot kaptunk,amikor nekünk megfelelö volt.A vizsga nem volt nagy szàm,simàn megcsinàlta a lànyom,annak ellenére, hogy nem volt 100 szàzalékos a tudàsa.
Mindezek ellenére, befejeztük a magyar iskolàt. Sokan nem értenek szerintem velem egyet,de tul sok a lànyomnak.Nekünk is van màr angol,a német mellett, és én ugy gondolom,hogy itt szeretnénk még sokàig élni.Nem akarja,és nem is szereti a magyart tanulni.
Szerintem a fontos dolgokat igy is meg fogja tanulni,mert a gyerek kivàncsi.a német nyelvtant a magyarral magyaràzom neki,tehàt szinte észre semveszi,de magyart is tanul.
Szoval ennyi,magàntanuloi stàtusz befejezve.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő