[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
cilike.ch • Téma megtekintése - Gyerekek

Fórum

* Belépés   * Regisztráció

Kezdőlap -  Fórumok  - Hasznos információk  - Gyerekek

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Gyerekek
Elküldve: 2012.11.27. 14:35 

Kedves ZHEAK!

köszönöm a hozzászólásodat! Sokat segítettél! nagyon köszönöm!
Veronika

Vissza a tetejére

Elküldve: 2012.11.27. 15:28 

Szia Vica!
Köszönöm hogy válaszoltál.
Nagyon erősen gondolkodom én is rajta hogy a következő évben legyünk-e még magántanulók.Mi még bírjuk a strapát,de félek hogy ez a lendület majd alábbhagy.
Akkor otthon jó ötletnek tűnt,de itt kint élve már nehezebb főleg őgy ha az ember dolgozik,és az itteni suliban is vannak azért követelmények.
Kértem az otthoni angoltanárt hogy tanítsa a gyerekem skypon angolul,de kevés szabadidőre hivatkozva azt ajánlotta inkább keressünk magántanárt:(

Hát nem lett könnyebb a dolgom ezzel.
Mi màsfél éve élünk Svàjcban, a lànyom most harmadikos.
A màsodikosztàlyt màr itt kezdte, de ezzel pàrhuzamosan Mo.-n is csinàlta a sulit mint magàntanulo.
Megmondom neked öszintén, hogy az én lànyom nemszivesen tanulta a magyart,nyügnek érezte,és a vége felé màr én is (tanitoi diplomàm van, én "tanitgattam ).
Mi nem iskola idöben vizsgàztunk,hanem irtam kérelmet,és külön idöpontot kaptunk,amikor nekünk megfelelö volt.A vizsga nem volt nagy szàm,simàn megcsinàlta a lànyom,annak ellenére, hogy nem volt 100 szàzalékos a tudàsa.
Mindezek ellenére, befejeztük a magyar iskolàt. Sokan nem értenek szerintem velem egyet,de tul sok a lànyomnak.Nekünk is van màr angol,a német mellett, és én ugy gondolom,hogy itt szeretnénk még sokàig élni.Nem akarja,és nem is szereti a magyart tanulni.
Szerintem a fontos dolgokat igy is meg fogja tanulni,mert a gyerek kivàncsi.a német nyelvtant a magyarral magyaràzom neki,tehàt szinte észre semveszi,de magyart is tanul.
Szoval ennyi,magàntanuloi stàtusz befejezve.[/quote]

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.01.06. 23:10 

Nekem már a kezdetek kezdetéről lennének kérdéseim. Most kezdünk komolyabban a gyerekvállaláson gondolkodni, én 2 és fél éve vagyok kint, a férjem 4, de sajnos a közvetlen környezetünkben nem ismerünk senkit, aki tudna válaszolni (főnöktől pedig nem kérdezem, szereti elbocsátani az ilyen tervekkel rendelkezőket...)
Azt tudom, hogy a munkahely fizeti a teljes bért x ideig, ha már meg van a baba. Egyrészt az lenne a kérdés, hogy meddig, és hogy ebbe az időbe beletartozik-e, amikor már nem tudsz dolgozni (pincérnő vagyok, nem szeretnék mindenórásként még tálcával rohangálni). Illetve gondolom van valami megkötés, hogy valamennyi időt ott kell dolgozni, hogy ezt a pénzt egyáltalán megkapd. Van? És ha igen mennyi? És utána hogyan tovább? Van valamilyen GYES vagy GYED szerű támogatás, vagy onnantól kezdve mehetsz vissza a mókuskerékbe? Jah, Sankt Gallenben lakunk, nem tudom ez számít-e.

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.01.08. 10:50 
Adminisztrátor

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.01.08. 22:12 

Reni, ezen a linken minden kerdesedre valaszt kapsz :)

http://www.swissmom.ch/geldrechtberuf/allgemeines.html

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.01.08. 22:20 
Adminisztrátor

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.01.08. 22:59 

Köszönöm az összes oldalt!

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.02.27. 20:49 

Sziasztok!

Nagyon sok hasznos információt olvastam az előzőekben.
Az én családom még Mo-on él, de reményeim szerint a nyáron kiköltöznének hozzám.
A fiam most jár odahaza 1. osztályba, a lányom még nagycsoportos, oviban. Az iskolát/óvodát - amennyire tudom - a lakóhelyhez közel kell keresni, ill. a településen, ahol fogunk lakni. A gyerkőcöket mikor lehet beíratni, ill. milyen dokumentumot kérnek a beiratkozásnál?
Mire kell esetleg figyelni? Ha nem tudnak németül ,akkor segítenek nekik az iskolában/óvodában e-téren? Mikortól iskolaköteles egy gyermek?
Tud ezekben vki segíteni?

Köszönöm
Robi

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.03.03. 20:24 
Adminisztrátor

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.03.06. 17:57 
Adminisztrátor

bemásolva:
Kedves St. Gallen és környékén élő Anyukák és Apukák!
Ha kedvetek van egy kis kikapcsolódásra, vagy bármilyen okból nem tudjátok megoldani gyermeketek felügyeletét, hívjatok bizalommal! 22 éves óvónői gyakorlattal bébiszitterkedést vállalok, a nap bármely szakaszában, alkalmanként vagy állandó időpontokban, akár a saját otthonomban is! Nem dohányzom, jogosítvánnyal, autóval rendelkezem.
Ha szakképzett, gyermekszerető, odaadó és türelmes bébiszittert szeretnétek kislányotok vagy kisfiatok mellé, hívjatok!

Czuczi Norbertné Judit
Wittenbach Brugghalden 6.
Telefonszámom: 076 225 16 33
e-mail címem: jeszijudit@hotmail.hu

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő