[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
cilike.ch • Téma megtekintése - GE kanton magyarjai

Fórum

* Belépés   * Regisztráció

Kezdőlap -  Fórumok  - Magyar közösségek fórumjai  - GE kanton magyarjai

Lezárt fórum A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 67 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: GE kanton magyarjai
Elküldve: 2013.03.12. 00:06 
Adminisztrátor

Bemásolva:

Kedves genfi és genfkörnyéki barátaink!
Emlékeztetőül elküldjük még egyszer a vasárnapi meghívót, e-mail útján azoknak is, akiknek nem jár az Értesítő.
Mint írtuk: mindenkit szeretettel várunk!
A GME vezetősége nevében
Rusznyák András

Meghívó

A Genfi Magyar Egyesület tisztelettel meghívja Önt, kedves családját és barátait 2013. március 17-én, vasárnap 12h30-kor kezdödö ünnepségére, melyen az 1848-49-es forradalomra és szabadságharcra emlékezünk.
Ünnepi elöadónk: Bitskey István dr, egyetemi tanár, irodalomtörténész.
Helyszín: a Szent Bonifác díszterme, 14, av. du Mail, Plainpalais A mősor után az Egyesület a jelenlévöket vendégül látja.

Kedves Hölgyek!
Az ünnepi asztalra örömmel felteszünk süteményeket, ezért köszönettel vesszük mindazok felajánlását, akik ezzel kívánják segíteni közös ünnepünket!

A GME vezetősége

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.03.27. 00:19 
Adminisztrátor

bemásolva:
Kép

Búcsú a GenfHun-tól - ti meg gyertek bulizni szombaton!

A GenfHun 2009 őszén alakult, és azóta sok nagyszerű, tökjó, meg minden dolgot csináltunk, amiket megtaláltok emlékeitekben vagy az archívumban, szóval ezt most nem fényezem, hanem a lényeg:

Sajnos, a genfhun web oldalt és a facebookot gyakorlatilag egyedül csinálom már majdnem 2 éve. A kezdeti lelkesedés elmúlt, rendezvényekre természetesen csapat nélkül nem maradt idő, energia. Most már sajnos a többire sem: egyre nagyobb a reakcióidőm a levelekre, a hirdetésekre, egyedül nem lehet elég tartalmat gyártani, a rendszeres cikkírók sem gyártanak már anyagot, és mintha a genfi magyar jellegű hírek, események is ritkábbak lennének. Visszajelzéseket sem jönnek, és a segítők száma is elfogyott.

Tehát vagy nincs igény a GenfHun-ra, vagy valamit rosszul csinálok, csinálunk.

Sajnos, egyéb elfoglaltságaim miatt a genfhunt csakis a színvonal (további?) romlása árán tudnám fenntartani, ezt pedig nem akarom, így két alternatíva közül kellene választanotok:

1.) Egy csapat(!) meggyőz arról, hogy ők tovább tudják vinni a GenfHunt, vért frissítenek, emelik a színvonalat, és ismét megtöltik ez egészet tartalommal. És meggyőznek arról is, hogy a lelkesedés nem fogy el pár hét alatt :) Ez esetben nekik adom az egész kócerájt, én pedig nyugalomba vonulok az impresszumba, mint emeritus alapító :)

2.) Bezárom a GenfHun-t :( . Oszladozó, romos, elhagyatott mementónak nem hagyom fent az interneten, hanem megköszönve mindenki segítségét, munkáját, csak a szépre emlékezve, ésatöbbi, bezárom az oldalt és a Facebook profilt. A levelező lista Barna Dani birodalma, ő majd dönt annak a további sorsáról.

Egy hónapos határidőt adtam magamnak erre, tehát, ha a fenti 1. pont nem jön be, akkor vérző szívvel, de

a GenfHun április 21.-én éjfélkor bezár

Szombaton tehát, a bulin én mindenképpen búcsúzom a GenfHun-tól, de remélem, a kezdemenyezés tovább él!

/Molnár R. Zsolt/

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.03.27. 00:20 
Adminisztrátor

Sziasztok,

Sajnálom Zsolti, de azt hiszem azok közé tartozom, akik teljesen megértik miért is jutottál erre a döntésre, hiszen a saját bőrömön tapasztalom én is, hogy mennyi mennyi munka van egy ilyen oldallal és hány átvirrasztott éjszaka kell hozzá, hogy válaszolja a beérkező levelekre, segélykérésekre, szerkeszd a weblapot, szervezz programokat, mindezt család, munka, (háztartás) mellett. El sem tudom mondani hányszor fordul meg az én fejembe is, hogy lehúzom a rolót, de ilyenkor mindig jön egy kedves levél vagy egy jó szó, ami arra ösztönöz, hogy tovább csináljam. Szívből remélem, hogy jön egy (vagy több) angyal és megmenti a GenfHunt-t! Szükségünk van rá, mert: "Független. Cukormentes. Nincs elsózva. " Én szívből szurkolok, hogy megmaradjon!!!

Cilike

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.03.27. 00:21 
Adminisztrátor

Bemásolva a levelező listáról:
Kedves Zsolt!

Szomorú vagyok, mert egy remek kezdeményezés megint elhalni látszik. Nem a "fogyasztói" érdeklődés hiányában, mert bárkit megkérdezhetsz, aki ismeri, az nagyon szereti, hasznosnak, intelligensnek tartja a GenfHun-t, még ha nem is írt be. Különösen igaz ez a Te generációdra, a 20-30-40 évesekre, akik természetesnek tartják az ilyen közösségi site-ok létét, működését.

Én úgy látom, pont itt van az eb elhantolva. Azt hisszük, mert nem gondolunk bele, hogy ezek a lehetőségek maguktól működnek, hiszen a testreszabás, paraméterezés egyszeri fáradság, utána magától gurul a szekér. Pedig nem. Van vele rendszeres munka, odafigyelés, be is kell néha avatkozni, nemcsak technikai hanem tartalmi kérdésekben is, időnként bizony határozottan. Ezt mi eddig megkaptuk Tőled/Tőletek, anélkül, hogy eszünkbe jutott volna, hogy mennyi és milyen folyamatos munkával is jár egy ilyen fórum zökkenőmentes működtetése. Ha eddig nem tettük - eső után köpönyeg - hadd köszönjem meg itt és most a ráfordított lelkesedésteket, energiátokat, empátiátokat, időtöket.

Azt mondod, nem tudod, hol hibáztatok, hogy így elmúlt a kezdeti lendület. Ha egyáltalán, akkor valószínűleg abban, hogy nem mutattátok, mi van a háttérben, és nem keretétek folyanatosan a stáb utánpótlásának módját. Egy népesebb fórum persze automatikusan kitermeli a magukat megméretni kész önkénteseket. A GenfHun ehhez nem elég nagy, vagy csak pechetek - pontosabban pechünk - volt. Mert nem vitás, hogy mi, a felhasználók vesztünk/vesztenénk a legtöbbet a megszűnésével.

Talán még nem késő. Mindenesetre érdemes még erőfeszítéseket tenni, hogy összeálljon egy kis csapat. Na nem örökre, de egy időre, hogy ne vesszen el, amit sok munkával szeretettel létrehoztatok. Aztán majd persze oda kell figyelni a folyamatosságra is, remélhetőleg menni fog. Mert szükség van rá - még ha GenfHun után is van élet - és ha ez túl későn derül ki, nulláról indulva sokkal nehezebb lesz/lenne indulni.

Próbáljunk tehát életet lehelni a GenfHun-ba, mielőtt lekapcsolnád az általad egyedül hajtott lélegeztetőgépről. Ha vénségemre bevesztek a csapatba, talán én is segíthetek a működtetés terheinek cipelésében. Persze többen is kellenénk, és még ha össze is áll egy csapat, a Te segítségedre is biztosan szükség lesz egy darabig.

Akárhogy is lesz, az eddigieket még egyszer köszönöm. Én csak a magam nevében szoktam beszélni, de biztos vagyok benne, hogy ezt a véleményemet sokan osztják.

Barátsággal és üdvözlettel
Szűcs András
szanber@gmail.com

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.03.27. 00:22 
Adminisztrátor

ps: András annyira szépen megfogalmazott mindent, hogy nem is szaporítom a szót. Sajnos azonban azt én is elmondhatom, hogy hiába van több mint 8000 (!) regisztrált tagunk, segítőinket egy kezemen meg tudom számolni.  Sajnos az a legnagyobb baj, hogy az emberek azt hiszik, hogy ha ezek a kezdeményezések GenfHun, LaMak vagy akár a Cilike … stb népszerűek, akkor az egyben azt is jelenti, hogy mi ezzel degeszre töltjük a zsebünket és van miből fedezni a működtetésüket. A valóság azonban az, hogy család, munka, gyerek, (esetemben) háztartás mellett sok-sok meg nem fizetett (!) munkaórátórát, átvírrasztott éjszakát töltünk azzal, hogy ez működjön és önmagunkkal (valamint a családdal) küzdünk, hogy fent bírjuk tartani, legyen erőnk, kedvünk, időnk tovább csinálni. El sem tudom mondani hányszor fordult meg az én fejemben is, hogy lehúzom a rolót.  Véleményem szerint akkor jól működhetnének ezek a kezdeményezések, ha mindenki (azaz a közösség minden egyes tagja!) beleadna egy kicsit a „bödönbe” és lenne miből finanszírozni, mert ugyebár ha tudnánk fizetni a segítőinknek, akkor biztos több „önkéntesünk” lenne. Ami egyben azt is jelentené, hogy sokkal több és sokkal színvonalasabb rendezvény tudnánk csinálni NEKTEK! Mi például éppen ezért találtuk ki a tagsági kártya rendszert bízván abban, hogy minenki csak profitálhat belölle. Még mielött elkezdenétek számolni, hogy akkor mennyit is „kaszáltunk” vele, ha 8000 regisztrált tagunk van, elárulom, hogy a közösség 2%-nak van tagsági kártyája. Ők azok akik becsülik és értékelik amit csinálunk a többi 98% pusztán csak elvárja az infót, a segítséget, a programokat, az ingyenes hirdetési felületeket és úgy szeretne egy közösség része lenni, hogy ő maga nem tesz érte semmit. Épp ezért szünnek meg (teljesen érthetően) ezek a kezdeményezések 1-2-5 év után mert azt nem értik meg sokan, hogy egy közösségnek mi a motorjai vagyunk, de ti vagytok a benzin ami a motort működteti. Nélkületek nem megy és nem fog menni a jövőben sem!
Megmarad-e a GenfHun vagy mikor zár be a Cilike ez egyedül rajtatok múlik!

Ajánlom figyelmetekbe az alábbi szöveget a GenfHun-on:
Ha úgy érzed, hogy ez a honlap segített neked, jól érezted magad egy rendezvényen, stb., akkor segítsd te is a fenntartását. Köszönjük!
https://www.paypal.com/ch/cgi-bin/websc ... deef3ea735

Baráti Üdvözlettel,
Cilike

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.04.26. 22:49 
Adminisztrátor

levelező listáról bemásolva:

Sziasztok!

Akkor ma egy apróhirdetés sziporkával (1-2 egy hetes hirdetés, de a sajt is úgy jó ha áll (OK, a hirdetés meg nem…) ) remélhetőleg ideiglenesen, de felfüggesztem a GenfHun web oldalának megmaradt "dinamizmusát" :) azaz én magam már nem teszek fel új tartalmat, ideértve a hirdetéseket, cikkeket, stb. A cucc mindenképpen fennmarad addig, amíg le nem jár a domain éves fenntartása. Addig:

- Valakik átveszik a működtetését. A levlista megy tovább, a Facebook oldalt is momentán gondozza Márton Hajni, az is marad, amíg lesz gazdája.
- Nem kell senkinek, ez esetben az állandó érvényű információkat (orvos lista, nyelviskolák, stb.) áttelepítem máshova (pl Genfi Magyar Egyesület web oldala?), a maradék megy a kriptába.
Ezen azért még elmelózunk a háttérben.
Mostantól tehát, további értesítésig, ne adjatok fel újabb hirdetéseket, ne ostromoljatok cikkekkel :DDD, mert nincs senki a vonal másik végén, addig is élvezzétek a mai felhozatalt :)

Na ég veletek, és köszi az elmúlt 4 évet!
Üdv
Zsolt
genfhun.net

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.09.02. 13:52 
Adminisztrátor

bemásolva:

Kedves vállalkozó kedvű Anyukák!

Örvendetes, hogy a Genfi Magyar Iskola és Óvoda egyre több gyermeket tudhat tagjai között. Több gyermek, több feladat – szükségünk van még néhány segítő kézre, lelkes önkéntesre, aki munkájával és alkotó fantáziájával hozzájárul az iskola színvonalas működtetéséhez, fennmaradásához. A feladat elsősorban a legkisebbek foglalkoztatása két órában, váltott tevékenységi körök segítségével. Játékok, feladatötletek, eszközök rendelkezésre állnak (könyvek, játékállatok, vetítőgép, társasjátékok, színezőeszközök, magnó, bábok).

Az iskola szerdánként 16 és 18 óra között tartja foglalkozásait. Az évnyitóra szeptember 3-án 16 órakor kerül sor a Bld de Cluse 68, az adventista templom épületében.

Köszönjük, hogy jelentkezel!

Várunk szeretettel a helyszínen vagy e-mailen vagy telefonon Kovács Ritánál: 022 75 40 109 vagy 079 76 60 829, kovaacs.rita@gmail.com!

Üdvözlettel:

GMI

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.09.02. 13:52 
Adminisztrátor

bemásolva:

Kedves magyar kötődésű Családok!

Szeretettel várjuk gyermekeiteket 3-10 éves korig szerdánként 16 és 18 óra között a Genfi Magyar Iskola és Óvodában.

Csoportjaink életkor és nyelvismeret szerint differenciáltak: - ahol a legkisebbek játékos keretek között,
meséken és népi mondókákon át ismerik meg a magyar nyelv szépségét,
- az iskola felé ballagók megtanulnak írni és olvasni - az igazán nagyok megbírkóznak
a nyelvtan és a helyesírás rejtelmeivel illetve klasszikus és kortárs költők verseinek segítségével bővítik szókincsüket

Mindezek mellett bepillantást nyernek a magyar történelem, kultúra, népi ünnepek és hagyományok világába, melyekhez kapcsolódóan kézműves foglalkozásokat is tartunk húsvétkor és karácsonykor.
Jeles alkalmakkor magyarországi vendégművészeket hívunk a kicsik és nagyok szórakoztatására.

A foglalkozásokat

Genfben, a Boulevard de la Cluse 68. szám alatt - az adventista templom épületében tartjuk.

Első foglalkozás 2013. szeptember 4-e szerda 16 óra!!!

Üdvözlettel:

GMI

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.09.02. 14:57 

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.09.02. 15:16 

Magyartanítást vállalok kezdő szinttől is. Helyszín Vesenaz, időpontok reggel 8 órától, délelőtti és kora délutáni órákban, ár: 45 perc 30 chf. Tankönyvekkel, hang- és videóanyagokkal rendelkezem. László-Blahó Krisztina, krisztina.blaho@bluewin.ch, 00/41/76 44 77 491.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Lezárt fórum A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 67 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő