Fórum

* Belépés   * Regisztráció

Kezdőlap -  Fórumok  - Magyar közösségek fórumjai  - SO kanton magyarjai

Lezárt fórum A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 21 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: SO kanton magyarjai
Elküldve: 2013.11.23. 10:51 

Üdvözlök mindenkit.
Kaptam egy jó állásajánlatot, Olten-be kellene dolgozni január elejétől.
Érdeklődni szeretnék, hogy mennyire találhatóak magyarok Solothurn kantonban, vagy akár Oltenben. Az is érdekel, ha valakik csak Oltenbe dolgoznak de más kantonba laknak, hogy mi a véleményük, hol keressek szállást.
Első alkalommal amikor Oltenbe jártam, kicsit szokatlan volt a Gösgeni atomerőmű által kipöfögött hűtővíz gőzfelhője, másoknak mi a véleményük ezzel kapcsolatban? Illetve nekem eléggé savanyú és szmogosnak tűnt a levegő ott a környéken, azt azért nem gondoltam volna odautazás előtt.
Vannak még más kérdéseim.. például azt tapasztalom, hogy a lakhatási lehetőségek választéka kicsi, s emiatt nem igazán van úgymond sok mérlegelési lehetőség. Szívem szerint egy kicsi és tiszta levegőjű településen keresnék egy házat amibe csak ketten laknánk a párommal, s a környéken legyen legalább egy vegyesbolt.
A hétvégén még van gondolkodási időm, hogy elfogadom-e ezt a munkaajánlatot vagy London-t választom. A Londoni nyüzsgés helyett sokkal jobban fekszik az a csendes életmód amit el tudok képzelni Svájcban, s valahol a megtakarítási lehetőségek is most Svájc felé mutatnak. Az Olteni munka és kollégák az teljesen rendben van, sőt azt mondom, hogy kifogástalan minden szempontból.
A munkahelyen használt közös nyelv nem a német lenne, hanem angol és francia, ami nekem klappol, mert sajnos németül nem beszélek semmit. Munkán kívül ez biztos okozna némi gondot, például elovasni a lakásbérleti szerződést ha az németül van stb. Szerencsére a leendő kollegák ez irányú segítségüket máris beigérték.

Kb ezekkel az aggodalmakkal kitekintve, még azt is tudni szeretném, hogy hányan vannak magyarok, vannak-e magyar orvosok, fogorvosok ha úgy adódik, vagy úgy egyáltalán létezik valamilyen kapcsolattartás magyarok között a térségben, stb.
No meg a véleményetek is érdekel, mit tudnátok javasolni nekem.

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.11.23. 17:47 

Hello, en AG kantonban lakom de SO ban dolgozom. Olten szerintem sem szep, de ott van Oftringen mellette, oda jarunk vasarolni az nem rossz. En Safenwilben lakom, ez egy kis falu de szep. Gondolom ezeket az alberletkereso oldalakat ismered.
Magyarok nemtudom vannak-e errefele, en csak ket honapja lakom itt de sokat nem sikerult megismernem :(

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.11.24. 12:26 

Köszi a választ! Safenwil az jó közel van Olten-hez, ennél akár jóval messzebb is laknék. Amúgy nekünk jobb egy falú mint egy város, mivel Svájc nagyon iparosodott ország, hát ott is a városokban azért az autóforgalom közelében azért van némi szmog. Nem mintha Budapesten nem lett volna szmog, sőt még mennyire, de itt azt tapasztaltam, hogy én is és a párom is nagyon érzékenyek lettünk rá.

Safenwil-ben azért gondolom van valami vegyesbolt, ha úgy adódik ki lehessen menni apróságokért.

Safenwil is közel van a Gösgeni atomerőműhöz, kb 2-3 km??. Nem szoktad látni a gőzfelhőt amit kiereszt?

Te sem rég mentél oda. Hogy szerezted a lakást, Te is az internetes hirdetésekkel? Vagy van más tipped is?

Valahogy mindjárt bekapcsolom, hogy tudj küldeni levelet is, s akkor talán még egy-egy levelet is tudunk váltani ha nem akadály.

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.11.24. 15:26 

Ja nincs messze, de azert eleg nagy forgalom van itt este meg delutan ezert szerintem nem jo tul messze lakni a munkahelytol :) Persze van Migro meg masik bolt is, ettermek, kocsmak :) Szoktam latni, de engem ilyesmi nem zavar :) vagyis jobb lenne ha nem lenne itt atomeromu, de hat van :) Baratnom svajci, o szulei szereztek az alberletet, de interneten is neztunk , voltak azert errefele. persze , irj csak ha gondolod, orulok ha tobb magyar lesz errefele :)

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.11.24. 19:21 

Köszi a válaszokat. (Próbáltam egy privát üzenetet is küldeni, vajon megkaptad?)

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.11.24. 20:06 

nem :( irj ide andraskiss86 kukac gmail.com

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.11.24. 20:29 

köszi... írtam most emailt akkor.

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.03.25. 10:40 

Sziasztok!
Szakdolgozatomhoz szeretnék segítséget kérni tőletek az alábbi pár perces, külföldön élő magyaroknak szóló kérdőív kitöltésével. A válaszokat előre is köszönöm!
Vivien
https://docs.google.com/forms/d/1tEzpF7 ... Y/viewform

Vissza a tetejére

Elküldve: 2016.08.16. 01:39 

Sziasztok !Én munkát keresek Szabóságban,a régi munkahelyen felmondtam mert nem volt korrekt a főnök hiába dolgoztam neki 6évet.B tartózkodásim van. Itt Basel környékén keresgélek munkát de más meló is érdekelne .Ha valaki tud segíteni azt nagyon megköszönném .üzeneteket várom. Attila

Vissza a tetejére

Elküldve: 2017.01.15. 12:53 

4.5 szobás lakásban Szoba kiadó!
Fürdö és konyha +internet használattal!
Akár azonnali költözéssel
600CHF/ho
Érdeklödni itt vagy a 0798739567 számon
SO (Obergösgen)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Lezárt fórum A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 21 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő