[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
cilike.ch • Téma megtekintése - Betegbiztosítás

Fórum

* Belépés   * Regisztráció

Kezdőlap -  Fórumok  - Biztosítás  - Betegbiztosítás

Lezárt fórum A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 23 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Betegbiztosítás
Elküldve: 2013.04.28. 20:38 

Kedves Honfitársaim!

Betegbiztosítással, balesetbiztosítással, adóvisszatérítéssel kapcsolatos ügyintézéssel örömmel állok rendelkezésetekre személyesen Thurgau és az összes szomszédos kantonban, egyéb kantonokban e-mail, telefonos, illetve postán történő kapcsolattartás is megoldható, így nem kell időt és pénzt szánni az utazásra.
Gyermekes családoknak a gyermekek után kapott pénzt okosan befektetve különleges megtakarítási programokat javaslok, amellyekkel a gyermek taníttatása, felnőtt életkezdése kiválóan finanszírozható. Forduljatok hozzám bizalommal!
tel:076 2355427
svajcimagyar@gm.ch
ottilia@hallomail.ch

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.07.12. 19:56 

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.09.13. 11:51 

Sziasztok!

Hamarosan készülünk kimenni dolgozni Svájcba a férjemmel, és lenne egy nagy kérdésem, előre is nagyon köszönöm, ha válaszoltok rá.

Pár éve egy belgyógyászati probléma miatt folyamatosan gyógyszert kell szednem, hogy rendben legyek. Itthon úgy működik a gyógyszereim kiíratása, hogy elmegyek a belgyógyászomhoz, aki ad egy gyógyszerkiírási engedélyt (ez 1 évre szól) és ezután a háziorvosommal íratom ki a gyógyszereimet, ezután váltom ki a patikában.
Ez Svájcban hogyan működik?

Már a kórtörténetemet lefordíttattam az orvosommal angolra, hogy tudjak jelentkezni bármelyik dokinál kint Svájcban, mert jó lenne ott kiváltani a gyógyszereket, hiszen nem fogok tudni mindig hazautazni értük, és az otthonról postázásuk sem szerencsés.

Ha valaki tud segíteni, nagyon-nagyon megköszönném. Svájci magyar orvos e-mail-es elérhetőségének is nagyon örülnék :)

Tudom, hogy ez a biztosításos témakör, de úgy gondoltam talán ide passzol a legjobban a kérdés :)

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.09.19. 14:12 
Adminisztrátor

Kép

Itt lehet orvosokat keresni szakterületre és nyelvre szűkítve is:
http://www.doktorfmh.ch/

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.11.18. 19:24 

sziasztok!
A segitsegetek szeretnem kerni. 5 honapos munkaviszonyom van egy cegnel. 3 honapig engedely nelkul dolgozhattam, es a magyar egeszsegügyi biztositassal voltam itt. Most le szeretnem kötni az engedellyel (L) a Krankenkasset.
Amit nem tudok..hogy nekem csak december 20-ig szol a szerzodesem..de az itteni betegbiztositast nem lehet felmondani, csak minden ev vegen..nem szeretnek 1 evre lekotni elore, mig nem tudom hogyan alakulnak a dolgok..van valakinek ezzel a problemaval nemi tapasztalata?
Elvileg az L Bewilligungot vissza kell adnom a Gemeindere, ha pl. hazamegyek, vagy nincs munkam..ha jol tudom. Remelem tudtok valami felvilagositast adni. Elore is koszonom :)

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.03.06. 22:14 

Sziasztok!
Ha valaki közületek sokallja a Krankenkasse havi díját és jobban szeretne fel annyit se kiadni erre a célra akkor érdeklődjön nálam. Ez a lehetőség az idén hamarosan lejár, ezért ha komolyan szeretnél ezen a téren spórolni miközben a biztosításod tartalma nem változik keress meg emailben mielőbb!
Üdv
Tamás
mol.t@gmx.ch

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.10.27. 13:29 

Kedves Cilike tagok,

tudtàtok, hogyha nem vagytok megelégedve a kötelezö egészségbiztositàsotokkal, november 30-ig àt tudjàtok kötni az àltalatok vàlasztott màsik biztositotàrsasàghoz?

Ez a hatàridö a kötelezö részére vonatkozik, a "kiegészitések"-é 3-6 honap vagy az esetleges jogi kiskapu. :)

Tovàbbi informàciokért küldjetek bàtran mailt: biztositas@cilike.ch

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.12.10. 20:06 

Sziasztok,

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok biztosítás témában - bár leszögezem lehet, hogy rossz helyen járok vagy rosszul fogom feltenni a kérdést.
Szóval januári kezdéssel megkaptam első külföldi állásomat Liechtensteinben mérnökként és az első beállási napomon vinnem kell mindenféle doksit magammal.
A cég kérései között van a '' Kopie ihrer Krankenpflegeversicherung''.
Na ez mi lenne? Az hogy mi az a Krankenpflegeversicherung az világos.
-> de hol honnan és hogyan tudom beszerezni?

Válaszokat előre is köszönöm!
Gábor

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.12.11. 12:35 
Adminisztrátor

Csatolmányok:
plakat.jpg
plakat.jpg [ 420.51 KiB | Megtekintve 4249 alkalommal. ]

Elküldve: 2014.12.13. 16:02 

Szia Cilike,
Köszönöm szépen a választ.

Viszont lenne ehhez a témához még egy kérdésem.
Hol érdemes ezt megkötnöm?
....ebben az esetben én Liechtensteinben fogok dolgozni, de Ausztriában fogok lakni.
Érdemes lenne akkor Ausztriában biztosítást kötnöm?...vagy ez teljesen mindegy?
Vagy, ha pl Liechtensteinben kötöm meg akkor csak az ottani egészségügyi szolgáltatásokat (pl kórház) fogom tudni használni?
Vagy ez hogy működik?

Köszönöm a válaszokat előre is!
Gábor

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Lezárt fórum A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 23 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő