[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
cilike.ch • Téma megtekintése - Segélykérelmek

Fórum

* Belépés   * Regisztráció

Kezdőlap -  Fórumok  - Tere-fere  - Segélykérelmek

Lezárt fórum A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 50 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Segélykérelmek
Elküldve: 2012.10.25. 18:16 

Tisztelt Hölgyem!
Mi is eltudnánk szállásolni. Mi Zuchwilban lakunk,ha az utazást valami módon meglehet oldani szívesen segítünk.
Tisztelettel: Éliásék

Vissza a tetejére

Elküldve: 2012.10.25. 22:04 
Adminisztrátor

Kérem, aki tud szállás ügyben segíteni Dávid anyukájának, az alábbi elérhetőségen keresse meg Anitát:

gynanita@gmail.com

(ő itt nem tud rá nektek reagálni)

Vissza a tetejére

Elküldve: 2012.10.29. 10:02 
Adminisztrátor

Levél Anitától, Dávid(11) anyukájától:

Kedves Cilike!

Ezúton szeretném kifejezni hálámat azoknak az önzetlen svájci magyaroknak, akik soraimat olvasva úgy érezték, tudnának és akarnak is nekünk segíteni. Számos egyedülálló, fiatal pár és többgyerekes család is jelezte, hogy biztosítanának nekünk saját otthonukban egy szobát. Volt, aki ugyan Zürichtől távol lakik, de autót ajánlott fel használatra, vagy éppen tolmácsolást.... sorolhatnám, gyakorlatilag mindenben felajánlották segítségüket!
Természetesen senkinek a jóindulatával nem akarunk visszaélni, csupán egy személy vendégszobáját szeretnénk elfogadni, s úgy érzem már sínen van az ügy :-)

Millió puszi mindannyiótoknak:
Karafiat Zsófinak, Gyorgyevits Alexnak, Nemere Leventének, Androsics Zsoltnak és párjának, Szecsei Anikónak, Szegeti Erikának és családjának, Seres Tibornak, Szalai Katalinnak és párjának, Lorup Máriának, Sommer Emőkének, Borsa Zsuzsának, Veres Mónikának, Andrea Osterhaabnak, Bándi Leventének, Abonyi Veronikának, az Éliás családnak, Gyimóthy Gábornak
és nem utolsó sorban Neked, Cilike!!!

Győriné Nagy Anita

Vissza a tetejére

Elküldve: 2012.11.05. 10:56 
Adminisztrátor

Feladó EMAIL címe: tassimark@gmail.com

Üzenet:
Tisztelt Címzett!

A Vajdaságból, Adáról /Szerbia/jelentkezem Önöknek.
Tassi Ferenc vagyok, és a ” TINY SUN-SUNCICA-NAPOCSKA” Polgárok Egyesülete titkáraként kerestem meg Magukat.
Bejegyzésünk időpontja:Belgrád, 2012.július 12.
/28087675-ös bejegyzési szám alatt./
Szervezetünk fő célja a sérült gyermekek felkutatása,és megsegítése.
Jelenlegi tagságunk létszáma, vegyesen (gyermek ,felnőtt) 35 személy, az érintett és + az önkéntes kisegítők.
A gyermekek családi közösségben vannak, tehát szüleikkel.
A tagság 95%-a magyar anyanyelvű érintett.
Foglalkozás van számukra biztosítva hetente és vegyes a csoport, vagyis minden fajta sérült jelen van(szellemi fogyatékostól a mozgáskorlátozottig).Életkor az 4 évestől a 41 évesig terjed.
Jelentkezésem fő célja az, hogy megkérjem Önöket, amennyiben
módjukban áll, hogy bármilyen jellegű segítséget nyújtsanak a sérült
gyermek közösségünknek. Minden évben sikerült valamilyen csomagot
átadni a szeretet ünnepe alkalmából. Bármit elfogadunk, amivel
örömöt lehet varázsolni "emberkéink" szívébe.
Nem a pénz adományon van a fő hangsúly, hanem a Karácsonyra vonatkozó bármilyen jellegű ajándékokról, hogy érezzék a szeretet közelségét, eléggé kiszorított életükben…
Reménykedve várjuk válasz levelüket, melyből felvillan a
"reménysugár" kis közösségünk felett.
Mély tisztelettel:
Tassi Ferenc. Email: tassimark@gmail.com
24430 ADA
Petra Kocica 6 tel: ++381-24-854-949

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.01.02. 11:12 
Adminisztrátor

bemásolva:
A nevem Horváth Ferenc 50 éves rokkant nyugdíjas vagyok.

Elmesélem a történetet, hogy hogyan jutottam el a mostani állapothoz, amikor a helyzetem teljesen kilátástalan és reménytelen.

2009-ben beteg lettem, ami abban nyilvánult meg, hogy állandóan csuklottam hányingerem volt és elég sokszor hánytam is. No, ezt a főnököm megunta és azt mondta menjek és rakjam magam rendbe egészségügyileg, mert a romlás az szemmel látható volt / 76 kg-ról lefogytam 50 kg-ra/ ezért befeküdtem Mátészalkára a kórházba előbb a belgyógyászatra, de mivel ott nem tudtak eredményt elérni ezért 2009 májusában megműtöttek.

Elkezdtem újra dolgozni, de a javulás csak időleges volt, mert újra előjöttek azok a gondok, mint a műtét előtt és ezért a főnököm elrendezte, hogy Debrecenbe a klinikára az ismerősén keresztül befeküdjek a belgyógyászatra, de látványos javulást ott sem értek el ezért 2009 novemberében újra megműtöttek hasnyálmirigy daganat és nyombélszűkület problémával.
A debreceni műtét sikeresebbnek bizonyult, mint az előző, de a főnököm azt a javaslatot tette, hogy százalékoltassam magam le, de ő továbbra is alkalmazni fog majd, de sajnos ez nem így történt. Igaz ugyan, hogy ő elég sokat segített nekem a műtétem költségeit illetően, de ez a mostani helyzeten mit sem változtat. 2011. január 01.-től 80 %-os egészség károsodást állapítottak meg a havi nyugdíjam 73.015.-Ft lett az azt megelőző fizetésem 120.000.- Ft volt.

De a probléma ez év februárjában kezdődött, mert az orvosi felülvizsgálaton azt állapították meg, hogy az állapotom romlása most már csak 45 %-os és ebből kifolyólag a nyugdíjam 25.000.-Ft lett. A feleségem fizetése, ami letiltás után marad az 36.000.- Ft. Az én havi gyógyszer költségem 23.000.- Ft tehát nem nehéz kiszámolni, hogy a megélhetésre mennyi marad. A villanyt már kikapcsolták / igaz hogy kaptunk egy kis uzsora segítséget és már visszakötötték/ a gázt kifogják, kapcsolni, mert abba is tartozunk nem kevéssel, mert 38.000.- Ft-ból nem nagyon lehet megélni. Nem sokára itt a fűtési idény és valószínűleg, megfagyunk, mert a fűtésünk az gázfűtés, de az is villannyal működik. Igaz ugyan, hogy van egy ismerős, aki aránylag elég olcsón tud adni tüzelőt, de az is 40.000.- Ft lenne, amit sajnos nem tudom, honnan fogok előteremteni. Arról még nem is írtam, hogy azért időközben volt egy agyi infarktusom / agylágyulás / is, ami egy agyi érszűkület következménye ami mi att félévente fel kell, hogy szedjek egy infúzió sorozatot. Munkát persze a környéken sehol nem lehet találni pedig, már elmennék akár éjjeli őrnek is vagy portásnak, de reménytelen a helyzet.

Ez a település ahol lakom 376 főből áll a helyi Polgármesteri Hivatal segíteni nem tud. Az elmúlt 2 évben egyedüli segítséget egy számítógép formájában a helyi református lelkésztől kaptam, más segítséggel kapcsolatban bárkit bármilyen formában megkerestem elutasító válaszokat kaptam.

Azért írtam le ezeket a dolgokat, hogyha valaki elolvassa, talán segítségemre tud sietni, mert a helyzetem az nem rózsás.
Mindezek a problémák mellett már a lakásom is veszélyben van, mert egy 6 milliós tartozás halmozódott már fel és várható az árverés vagy egyéb végrehajtási eljárás megkezdése is.

Amiben segítséget szeretnék kérni az most elsődlegesen a téli tüzelő lenne, ami kb. 40.000.-Ft-ba kerülne, de minden segítségnek tudnánk örülni akármilyen formában még munkahely tekintetében is legutóbb a kereskedelemben dolgoztam, mint ügyintéző áru megrendeléssel foglalkoztam, de dolgoztam, mint munkaügyi előadó és bérszámfejtőként is elég sokáig és a könyvelés sem áll távol tőlem mivel az végzettségem.

Tehát mindennemű segítséget szívesen fogadok.

Horváth Ferenc
Tákos, Bajcsy-Zs. út 2.
Telefon:30-9-465-965
E-mail:ferike196202@freemail.hu
Számlaszámom:

A fentieken túl 2012. december 04.-én az alábbi dolog történt még, már ha az eddigi gondunk nem lenne elég, és mikulásra a következő ajándékot kaptam:

2011.január 01-től rokkant nyugdíjas vagyok nyitottam egy folyószámlát az Erste Bank Hungary Zrt-nél, nehéz anyagi helyzetünk miatt folyószámlahitelt vettem igénybe, aminek az alapja a 73.015.-Ft-os nyugdíjam volt. A nyugdíjam egy orvosi felülvizsgálatot követően 2012. augusztus 01.-től 25.850.-Ft lett és ez került utalásra, a folyószámlára. De mivel az összeg kevesebb lett /mintha én tehetnék róla/ ezért a Bank november 16.-ával felmondta a folyószámlahitelemet.
És a gondok most kezdődtek, december 4.-én a számlára utalták az emelt nyugdíjamat 26.352.-Ft-ot, de felvenni nem tudta. Ugyan ezen a napon érkezett a „számlámra” / de most már nem is tudom, hogy ez a számla még az enyém-e ha nem tudok hozzáférni a pénzemhez/ egy segélyszervezettől kaptam támogatás, mert elég sok helyre küldtem segítségkérő levelet és ők voltak azok, akik segítettek.
Természetesen ezt az összeget sem tudom felvenni a számláról, holott ezzel az összeggel el kell számolnom az alapítvány felé, hiszen ők azért küldték, hogy a télen ne fagyjunk, meg és valamivel több kerüljön az asztalra, mint idáig főleg így Karácsony előtt.
Telefonon megkerestem az ügyfélszolgálatot és ott azt közölték velem, hogy nem tudnak segíteni. A folyószámlahitel szerződés nem tér ki ilyen jellegű dologra, hogyha az ember önhibáján kívül kerül ilyen helyzetbe, akkor a bank jogosult-e rá tenyerelni minden pénzre, ami a számlára érkezik. De ha még jogosult is legalább emberségből jelesre vizsgáznának, ha segítenének, de erre hajlandóságot nem mutatnak. Nem beszélve arról, hogy a feleségem jövedelme 36.000.-Ft na most mehetünk neki a télnek legalábbis a decembernek ennyi pénzből ez kenyérre nem elég nem, hogy fűtésre.
Azért keresem meg Önöket, hogy lehetséges lenne, ezt valamilyen formában a nagy nyilvánosság elé tárni hátha tud valaki segíteni bármilyen formában.
A segítségre nagyon nagy szükség lenne és nagyon-nagyon szépen meg is köszönnénk a segítséget.
Orvosi és egyéb papírok fotói:www.manka.freewb.hu

Őszinte tisztelettel: Horváth Ferenc
Tákos, Bajcsy-Zs. út 2.
Telefon:309465965
E-mail:ferike196202@freemail.hu

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.02.15. 16:50 

Sziasztok!
Autószerelőt keresünk Goldach környékén. Volt egy koccanásunk, az első lökhárító tört össze (cserére szorul) egy minimálisan megnyomódott a motorháztető is. De sajnos a nagyobb baj ,hogy megrepedt a hűtő oldala és elfolyt a hűtővíz. Igy szinte mozgásképtelen az autó. Alkatrészt valószinű tudnánk intézni. Olyan embert keresünk aki be tudná építeni őket és meg tudná mondani hogy pontossan miket kellene beszerezni a javitáshoz. Az autó egy Opel Astra G 1.7 Dti.
Előre is köszi minden segítséget!
lodritunde@gmail.com , kispok78@gmail.com

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.02.18. 14:45 
Adminisztrátor

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.02.24. 21:50 
Adminisztrátor

Sziasztok,

aki ismer az tudja, hogy jobb szeretek adni, mint kapni, de most rákényszerülök, hogy néhány barátom örömére segítséget kérjek tőletek.

Szolgálati közlemény:
2013.03.09-10 tervezzük, hogy közösen elmegyünk Genfbe az Autószalonra. Csoport jeggyel fogunk bemenni és a környékről is bárki csatlakozhat hozzánk!
Szállás ügyben az a helyzet, hogy olyan szálloda nincsen ahol lenne 10-12 szoba. :( Szét kéne osszuk a társaságot minimum 5 felé. :( Ezekre a hétvégékre egy évvel előre kell szállást foglalni és sok szálloda felemeli a szoba árat a duplájára így ami a kétágyas szobák esetében 100 chf/fő-re jönne ki. Véleményem szerint az rengeteg így a következő megoldást találtam. Magán háznál magyaroknál 12 főre már sikerült szállást találni, szükség lenne további 10 főnek (akár kettesével) még szállásra, hogy megoldjuk mindenkinek az elhelyezését. Ha ez nem sikerül, akkor sajnos csak egy napra tudunk menni. :(

ágy.jpg
ágy.jpg [ 239.79 KiB | Megtekintve 5732 alkalommal. ]

KEDVES Genf és Vaud kanton-i barátaink! MOST NAGYON NAGY szükségünk van a ti segítségetekre!!! Természetesen a szállást NEM INGYEN kérjük!

Szeretnénk két napra menni, hogy este szurkolhassunk a magyar résztvevőknek a kézilabda meccsen valamint veletek sörözhessünk utána!
Aki tud segíteni írjon a svajcimagyarok@cilike.ch e-mail címre!

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Baráti Üdvözlettel,
Cilike

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.03.08. 10:59 

Kedves Mindenki!
Jogász végzettséggel szeretnék munkát találni Svájcban. Nagyon hálás lennék minden ötletért, azzal kapcsolatban, hogy milyen területen lehet ilyen irányú tudással érvényesülni.

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.03.17. 15:05 

Sziasztok,

abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy Grüsch környéken nem tudtok-e, ismertek-e valakit aki egy magyar házaspárnak (2 Fő) hat éjszakára kiadna egy szobát. Csak szobát keresnénk a sogornőméknek, minnél olcsóbban, de persze nem ingyen, mert már mi kint élünk, de nálunk sajnos nem férnek el, viszont fürdeni, étkezni stb. mindent tudnak.
Sajnos nem találtam csak "szoba kiadót", csak komplett apartmanokat és magyar viszonlatban (nekik) elég húzós áron.
Előre is köszi a segítséget

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Lezárt fórum A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 50 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő