Fórum

* Belépés   * Regisztráció

Kezdőlap -  Fórumok  - Hasznos információk  - Kérdezz - Felelek

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 394 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Következő
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Kérdezz - Felelek
Elküldve: 2011.07.01. 19:11 
Adminisztrátor

Na ez itt nem a játék helye. Ha van kérdésetek tegyétek fel bátran, aki tudja rá a választ, az meg tegye meg, hogy bepötyögi. Így tudtok segíteni egymásnak. :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Kérdezz - Felelek
Elküldve: 2011.07.01. 21:01 
Adminisztrátor

Sziasztok!

Meg tudja valaki mondani, hogy meddig lehet svájcban magyar rendszámmal közlekedni? Mi történik a rendszámmal ha lecserélem svájcira? Hogyan történik az ügyintézés?

Vissza a tetejére

Elküldve: 2011.07.02. 21:44 

Ha B tart.engedélyed van, akkor az autód elvámoltatására 2 év türelmi időd van, amint a határon kitöltöd (vagy kitöltetik) a 15.30-as nyomtatványt (CHF 25.- illeték) Ezek után ez lesz az autód hivatalos okmánya: "Bewilligung ein unverzolltes Fahrzeug zu verwenden" a nyomtatványon feltüntetett határidőig. Ez a dátum a végső határidő, hogy az autódat vagy visszavidd Magyarországra (leadod a határon ezt a Bewilligungot, ami 2 évre szólt, és az autó többet nem lépheti át a svájci határt) vagy el kell vámoltatni. Infókat találsz a svájci vámos oldalon:http://www.ezv.admin.ch/zollinfo_privat/00417/00419/index.html?lang=de ,valamint ebben az infóanyagban szintén a megadott oldalon: Merkblatt - Überführen von privaten Strassenmotorfahrzeugen und Anhängern in den zollrechtlich freien Verkehr (verzollen und versteuern) A történet még csak itt kezdődik, mert a magyar jogsidat is le kell cserélned svájcira, a magyart pedig érvénytelenítik, de ezeket az infókat is megtalálod a fent említett oldalon. Remélem tudtam segíteni.

Üdv: Rajcsányi Ildikó

Vissza a tetejére

Elküldve: 2011.07.06. 08:49 

sziasztok!

Biztosítással kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Otthon nincs biztosításom, Svájcban van, és van még európai egészségbiztosítási kártyám. Eddig minden alkalommal, amikor orvosnál jártam, az itteni biztosításomat mutattam. Pár napja írta valaki, hogy ő ezt a kártyát mutatta az orvosnak, és nem kellett semmit sem fizetnie. Lehetséges ez? Mert ha igen, akkor felesleges 200 chf-et fizetni minden hónapban a biztosításra, ha ezzel a kártyával is minden ellátásra jogosult vagyok... Remélem valaki tud válaszolni, előre is köszönöm.

Nicole

Vissza a tetejére

Elküldve: 2011.07.06. 18:00 

Sziasztok ez a biztosításos dolog engem is érdekelne, az európai tb-s kártyával is igénybe lehet venni minden szolgáltatást? Nem sokára megyek ki Svájcba, eddig tanultam tehát még jó pár hónapig lesz TB-m itthon is, és úgy hallottam hogy a svájci biztosítás 100-150 frank körül is van, akkor már jobban megérné itthon fizetni tovább a TB-t, ami havi 5000 azt hiszem... Valaki?
Köszönöm,
Timi

Vissza a tetejére

Elküldve: 2011.07.06. 18:31 
Adminisztrátor

Az EU-s TB kártya mellé kapnod kellett egy kis könyvecskét, abban benne van, minden infó ami svájcra vonatkozik. Mire vagy jogosult és mi az amiért fizetni kell. (és hány %-ot)

Vissza a tetejére

Elküldve: 2011.07.06. 21:41 
Adminisztrátor

Sziasztok!
Nem okoskodás képpen, de
A magyarországon kiváltott EU TB kártya a következőképpen használható:

EU országain belül a Sürgősségi ellátásra, valamint az akkut (pl.: belázasodik az ember és ekkor is el kell hogy lássák) ellátásra jogosít térítésmentesen (pontosabban, madj a Magyar állam fogja utólagosan rendezni a számlát).

Az EGK országain belül (ide tartozik Svájc is) csak és kizárólag a sürgősségi ellátásra jogosít díjmentesen, lehet hogy az orvos elfodgadja más esetben is, de akkor Ő utólagosan nem fogja a térítést megkapni, elvileg ki kellene fizettetnie a pácienssel a következő alaklommal. Tehát óvatosan ajálnjuk hogy menjünk nyugodtan.

Viszont a svájci biztosítások tartalmazhatnak önrészt amire figyelni kell mikor az ember választ a bíztosítók ajánlatai közül. Lehet ami olcsóbb az betegség esetén drágább lesz.

Az autókkal kapcsolatban amit biztos tudok, hogy itt SG kantonban az autót magyar rendszámmal 1 évig lehet használni, ezután le kell vizsgáztatni (svájci rendszám), vagy örökre el kell hagyni vele svájcot.

Egyenlőre ennyi ami biztos infó, remélem hasznosítható módon írtam meg.

Vissza a tetejére

Elküldve: 2011.07.06. 22:25 

Köszönöm szépen a válaszokat! Szép estét!

Vissza a tetejére

Elküldve: 2011.07.13. 15:51 

@ Nicole

Ha hivatalosan vagy Svájcban (L,B,C munkavállalási engedéllyel), akkor kötelező fizetned svájci egészségbiztosítást. 3 hónapod van eldönteni melyik biztosítóval szeretnél szerződést kötni, és az erről kitöltött papírt be kell küldened a helyi hivatalba (gemeinde).
A biztosítási viszonyt sem tudod megszüntetni csak "úgy", hacsak nem hagyod el az országot. Az eddigi biztosítód nem léptet ki addig, amíg meg nem kaptak minden hivatalos igazolást az új biztosítótól. Az Európai Biztosítási kártyát nem fogják elfogadni.

@PCdoki

Minden biztosítás tartalmaz önrészt (500chf alsó hangon), de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy eddig az összeghatárig nem fizetnek semmit. Bizonyos dolgokat teljes egészében térít az alapbiztosítás is, az önrészedbe ezek nem számítanak bele, illetve sok szolgáltatásnak csak töredékét kell kifizetned, ezt levonják a fennmaradó önrészedből.
Ami az autót illeti, autót, jogosítványt egy éven belül át kell íratni. Köztes megoldás, ha az autó nem a Te neveden van, csak itt van épp "véletlenül" használatra. Ha megállít a rendőr így is csúnyán fog nézni, de ha jó napja van nem büntet meg.

Vissza a tetejére

Elküldve: 2011.07.14. 11:22 

ZHEAK

Köszi a választ. Hivatalosan vagyok itt, Au-Pairként dolgozom egy családnál. A biztosításomat ők kötötték, ők fizetik, csak egy bajom van vele, hogy az általános ellátásra fizetnem kell (ha jól tudom, 2000 chf-ig mindent nekem kell fizetni, ha ezen túlmegy az ellátás költsége, azt már a biztosító fizeti). Csak hát ez elég nagy összeg, legutóbb torokgyulladásom volt, 2x voltam dokinál, kaptam gyógyszereket, és majdnem 200 chf-et kellett fizetnem.
Gondolom olyan biztosítónál, ahol nincs önrész, hatalmas összeget kell fizetni havonta... !?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 394 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Következő