[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
cilike.ch • Téma megtekintése - Autóval kapcsolatos információk

Fórum

* Belépés   * Regisztráció

Kezdőlap -  Fórumok  - Hasznos információk  - Autóval kapcsolatos információk

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Autóval kapcsolatos információk
Elküldve: 2014.01.30. 22:35 

Sziasztok!

Akinek esetleg már elege van a körülményes és drága svájci rendszám szerzés okozta kellemetlenségekből,annak a legkedvezményesebb napi díjjal tudok a rendelkezésére bocsájtani "P"-s rendszámot. Értendő: 5000 HUF/NAP.

Hosszabb igénybevétel esetén az ár alkuképes!!!!

Csáki Viktor 077 429 1399

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.02.02. 13:07 

Sziasztok magyarok.
Nagyon sürgős megoldást kell találnom a következő problémánkra, ebben kérem segítségeteket: lerobbant az autónk Ausztriában, szervízbe vontattuk, naaagyon izgi volt a napunk és 2 éjszakánk. Zürichben élünk, ma utazunk vissza (valószínű vonattal).
Azt szeretném megkérdezni, hogy valakinek van-e lehetősége minket kisegíteni egy kölcsön autóval 1 hétig, persze fizetség ellenében...? Előre is köszönöm a segítségeteket...

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.02.05. 16:40 

Üdvözlök mindenkit!
Új vagyok ezen az oldalon és nem is olyan régen élek Svájcban (2013 szept. 15.) L-es ausweis-szal.Németül nem beszélek,csak az angolommal tudok boldogulni...
A kérdésem az lenne,hogy január közepén vásároltam egy autó (Ford Focus 1.6tdci 2006 80 kw euro4-es) 2400 CHF-ért a ricardo.ch-n.Az autót már átvettem,papírjai nálam vannak valamint az email-es igazoló nyomtatvány,hogy én nyertem meg az aukción (ez lenne az úgymond adás-vételi?).Az szgk.-t már úgy vettem,hogy motorhibásan és külső sérelmekkel és már Magyarországra is szállíttattam szerelőhöz.Sajnos vámot és adót nem fizettem meg a határon,de ezt magyarban megtudom tenni vagy vissza kell hozni a kocsit min. a határig?És milyen konkrét költségekkel járna,ha itt akarnám a nevemre venni az autót (műszaki is lejárt már :( ).Vagy esetleg olcsóbban jönnék ki ha otthon helyezném forgalomba?Ebben tudna nekem segíteni valaki,illetve egy kontakt tel.számot,személyt tudna nekem ajánlani?
Előre is köszönöm
Üdv.:Tóth Attila

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.02.05. 16:46 

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.02.09. 12:33 

Sziasztok!Azt szeretném kérdezni tőletek hogy itt Svájcban szeretném továbbra is használni a magyar rendszámos autómat!Ez megoldható valamilyen formában?

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.02.11. 21:17 
Adminisztrátor

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.03.14. 13:31 

Sziasztok! Annyi lenne a kérdésem hogy nem tud valaki nekem egy magyar oktatót Bern környékén? leszeretném lerakni a jogsit, de németül nem igazán kerek minden. Válaszotokat elöre is köszönöm!

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.03.25. 23:13 

Sziasztok!

Én is nagyon belekavarodtam itt a svájci szabályzatokba használtautó vásárlás terén...:S Nagyon megköszönném, ha valaki meg tudná mondani, hogy tulajdonképpen most én milyen kategóriába is esek...

Szóval, egy L-Ausweiss birtokosa vagyok, de Magyarországon van az "állandó(?)" lakcímem. Most készülök egy használtautót venni Mo-n, ami természetesen Mo-n volt üzemben, magyar papírokkal/ rendszámmal bír. ÁFÁ-val veszem az autót, tehát Mo-n adóztam/azok utána.

Én talán ez a 2 "kategória" alá eshetek:
1.) Mint külföldi munkavállaló, aki megszabott időt tölt majd el Svájcban (novemberig van szerződésem, utána nem biztos, h maradok), a "Merkblatt über die Überführen von privaten Strassenmotorfahrzeugen und Anhängern in den zollrechtlich freien Verkehr" alapján a beutazás napjától számított 2 éven keresztül, kitöltve a "Bewilligunsformular 15.30"-at, jogosult vagyok magyar rendszámmal, Mo-n adót fizetni a kocsi után?

avagy

2.) A fenti szabályozás CSAK a már legalább 6 hónapja a tulajdonomban lévő autóra vonatkozik, és ezesetben:
Full "versteuern und verzollen" => Automobilssteuer 4% az Autó árának megfelelően, Mehrwertsteuersatz 8 % az Autó árának megfelelően, Verkehrssteuer a Kantonnak, Kötelező és Casco Svájcban (Schwein(s)teuer..)... Új rendszám és svájci jogsi...

Ha az utóbbi eset a releváns, akkor hogy néz ki a procedúra?:
- bejelentkezés a határnál - rögtön ki kell fizetni az Automobilsteuert és a Mehrwertsteuersatz-t? (komolyan, helyben százezer forintos összegeket?)
- Aztán el kell vitetni itt is eredetiségvizsgálatra meg "Abgasuntersuchung"-ra "Fahrzeuguntersuchung"...etc.-ra...az autót?

És ha én hazamegyek novemberben akkor is muszáj ezt??? Ha megyét váltok?
Ha Mo.-n MINDENT kifizettem/bevizsgáltattam...stb., akkor is muszáj mindent megismételni?
Mennyibe kerül végülis az egész történet?

Ne haragudjatok a cinizmusért, de velem közel sem voltak olyan segítőkészek, és igazából nem tudom elképzelni, hha vki 1 évet marad itt, akkor is muszáj az autóját "svájciasítani"... Egyszerűen, erre a rövid időre semmi értelmét nem látom a dolognak...

Remélem, h valamelyikőtök jóval kevesebb zökkenővel, de tapasztalt a témában is tudnak nekem segíteni?! Sajnos sürgős a dolog, nagyon megköszönném a gyors választ!

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.04.08. 14:45 

gondolom azota megoldodot, de nem ertgem a problemad, miot avagy itt? Ha novemberben jöttel, novemberig hasznalhatsz magyar kocsit, senkinek nem kell semmit bejelentened

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.04.10. 19:03 

Tavaj július óta dolgozom Svájcban. Most Áprilistól direkt munkaszerződésem van , nem temporál cégen keresztűl. Autót szeretnék venni Svájci rendszámmal és itt használni. L-es tartózkodásim van . Érdekelne , mik a feltételei , költsége az üzemeltetésének ?
Később mik a költsége ha honositani akarom , és Othon , M.on. Használni.
Svájci rendszámmal hogy , meddig használhatóm?
Juhász. László
Emailcim.: laszlojuhasz9@gmail.com

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő