[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
cilike.ch • Téma megtekintése - Gyerekek

Fórum

* Belépés   * Regisztráció

Kezdőlap -  Fórumok  - Hasznos információk  - Gyerekek

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Gyerekek
Elküldve: 2013.07.26. 06:12 

"A férjem már kint dolgozik Svájcban, én is ki szeretnék menni dolgozni.Azt kérdezném,hogy a12 éves kislányomat hogy lehet beíratni iskolába.Van -e erre esély még ebben az iskolaévben.Zürich tartományban augusztus 15-én kezdődik az iskola?"

Be kell menni a lakhely szerinti Gemeindébe (be kell jelentkeznetek), a többit ők intézik. Mivel még csak 12 éves, iskolaköteles. Az nem érdekes, hogy nem a tanév kezdetén jöttök. :)

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.07.30. 12:51 

Azt szeretném megtudni,higyan lehetséges 12 éves kislányom beíratása az iskolába.Àllitólag most az islokazárva van.Feérjem már kint dolgozik és én is ki szerrtnék menni.Lehetséges-e isolakezdéskor beiratkozni illév közben lehetséges-e?Elég hozzà a lefordított iskolai bizonyítvány?Köszönettel:Mariann

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.08.29. 08:03 

Sziasztok!
Tud valaki arról, hogy Zürich környékén(Baden, Buchs, Neuenhof, Wettingen esetleg Dietikon vagy Regensdorf) van e egész napos iskola. A fiam most 2.osztályos, és ahol most lakunk 11 és 12 óra után már nincs oktatás.
Köszönet!

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.10.28. 18:49 

Sziasztok! Új tag vagyok itt, a segítségeteket szeretném kérni! Mostanában szeretnénk kiköltözni Svájcba,a férjem kint dolgozik! 2 gyermekkel mennék utána.A lányom 11 éves a fiam 3.5 éves.Szeretném megtudni,milyen egy kinti iskola egy olyan gyerek számára(itt a lányomra gondolok),aki nem beszéli a németet? Mennyire nehéz a beilleszkedés és hogyan fogja a nyelvet tanulni,mellette pedig a tananyagot! Hogy működik az iskola rendszer?
Válaszotokat előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.10.30. 11:31 
Adminisztrátor

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.02.25. 09:40 

Sziasztok!

Igazából én szeptember és december között szeretnék kiköltözni Svájcba.
A végzettségem szerint nagyon remélem, hogy találok álást ebben a periódusban.
29 éves nő vagyok, 6 hónapos pici babával. Zürickbe szeretnék menni. Ketten mennénk, csak ugye láttam mi a helyzet, bölcsi terén, hogy nem nagyon van. De olvastam, hogy családok összefognak, és bébi szittert fogadnak. Vannak ilyen lehetőségek?

Arra is gondoltam, hogy ha esetleg nem találok állást, kémiai laborban rögtön, oda költözhetnék arra az időre valakihez, kivennék egy szobát, és amíg állást keresek, napközben lennék a bébiszitter és gondoskodnék a gyerekekről. Besegítenék a házimunkába.

Ha valaki tud segíteni a kijutásomat és, hogy ott megtudjak állni a lábamon, nagyon megköszönném, ha írna nekem emailt: deliszabina1984@gmail.com

Két diplomás gyesen lévő anyuka vagyok.

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.05.08. 19:16 

Kedves Anyukák és Apukák!

Nagyon szeretném olvasni a véleményeteket a svájci iskolarendszerről, oktatásról! A helyzetünk talán nem túl speciális, röviden leírom. 3 éve élünk Németországban. A gyermekeink a kijövetelkor 4 és 8 évesek voltak (lányok). 3 év alatt gyönyörűen megtanulták a nyelvet, persze nem tökéletesen. Most a munkámból adódóan meghívtak Svájcba dolgozni (Obwalden kanton). Magam miatt nem aggódom, de a gyerekek miatt nagyon. Mennyire befogadóak a svájci gyerekek? Mennyire érzékeltetik, hogy "idegen" vagy? Tényleg olyan ridegek a svájciak?
Milyen az oktatás és a nyelvoktatás szinvonala? Van-e nagy különbség nagy városi vagy kis városi gimnázium között?? Mennyire fognak boldogulni a gyermekeim a "Hochdeutsch"-val a svájci gyerekek között? Milyen lehetőségek vannak plusz foglalkozásokra? (A nagyobbik lányom versenyszerűen úszik itt nagyon jó eredménnyel.)

Kérlek írjátok meg nekem az ezzel kapcsolatos személyes véleményeket, élményeket!
Előre is nagyon szépen köszönöm válaszotokat!

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.05.17. 11:43 

sziasztok Csaba vagyok arról szeretnék érdeklödni,hogy Én Svájcban dolgozom de a párom és a kisifiam 6-éves otthon vannak, ig lehet-e családi pótlékot igényelni? ill, jár -e? várom a válaszotokat, és még arra is ,hogy a kérdésem mellett látom,hogy van 5-hozzászólás de nem tudom megnézni, leirná valaki ,hogy hogy kell,hiába megyek rá az olvasatlan hozzászólásokra,nem ad ki semmit, esetleg ha emilben válaszolnátok megköszöném: pintercsaba0115@freemail.hu szép napot mindenkinek.

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.05.24. 12:51 
Adminisztrátor

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.08.08. 15:36 

Sziasztok,

párom két és fél éve dolgozik Graubünden tartományban és idén augusztusban mi is költözünk utána a gyerekekkel. Kislányom sajnos otthoni elnevezés szerint "súlyosan és tartósan beteg". Sok vizsgálaton esett keresztül, több betegségre is fény derült, de a probléma gyökerét - ahogy a kezelőorvosa mondja - sajnos még nem találják. Véleménye szerint a legjobb helyen Svájcban leszünk, mert bár fizetnünk kell majd ugye az orvosi vizsgálatokért de talán ki tudják deríteni mi is a baja. :( Itthon elérték a lehetőségeik határát az orvosok bár öttleteik még lennének vizsgálatokra, de lehetőség ill. OEP engedély nincs rá.
Kérdésem az lenne, hogy Svájcban is van valamilyen szociális segítség az ilyen gondozást ill. állandó orvosi kontrolokat igénylő gyerekeknek? Ill. tud-e nekem segíteni abban hogy melyik hivatalban tudnék ennek utánaérdeklődni.
Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket és szép napot mindnekinek,

Kriszti

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő