[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
cilike.ch • Téma megtekintése - Hivatalos ügyek

Fórum

* Belépés   * Regisztráció

Kezdőlap -  Fórumok  - Hasznos információk  - Hivatalos ügyek

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 134 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
Elküldve: 2014.01.28. 17:07 

Otthon házasodtunk, én a férjem után kaptam meg a B engedélyt. Nem igazán úgy sikerült a dolog, ahogy terveztük...és hát a válás is szóba került, sőt, egyre inkább az tűnik megoldásnak :( Van valaki, aki tudja, hogy működik a válás így? Itt élünk mindketten, mindketten dolgozunk, gyerek nincs, vagyonmegosztást szépen meg tudjuk beszélni. Otthon kell intézni, vagy itt? Akár link is jöhet, bár én nem találtam eddig semmi használhatót :/

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.01.30. 16:18 

Sziasztok!

Frissen érkeztem Svájcba, először bejelentkeztem abban a városban ahol dolgozom, ideiglenes (c/o) címként megadtam a hotelt és bemutattam, hogy van 1 hónapig foglalva hotel. Munkaszerződés rendben van, így e kettővel elkezdődött a tartózkodási és munkavállalási engedély megigénylése. Időközben (azaz még nincs meg a munkavállalásim és a tartózkodási) találtam lakást, ami már más kantonban van mint ahol bejelentkeztem. Kijelentkeztem a lakcímet illetően, mivel most már van bérleti szerződésem. Annyit mondtak, hogy majd bejelentkezem az új helyen, s majd ott az ottani kantonba küldik fel a lakhatásira a kérelmet. Ez rendben is van, látszólag teljesen egyszerűen ment. Csak egy dolgot nem fogtam fel, hogy akkor most a munkavállalási az most marad a munkahely szerinti kantonban és külön kerül a lakhatási, vagy most minden nulláról intéződik?

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.01.30. 16:27 

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendeg 2014.01.30. 16:29-kor.

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.01.30. 16:28 

Kedves Reni, nem tudok teljes választ adni, csak amit tudok. Ha valaki kettős állampolgár akkor megkérdezik válláskor a bíróságon, hogy melyik államban szeretnéd lefolytatni a válópert.
Mivel nem vagytok állampolgárok, nem gondolom, hogy tartózkodási engedély alapján házasság felbontást vállalnának. Ha igen, akkor is a Berni közjegyző meg tudja mondani (nem jut eszembe már a neve pontosan az intézménynek ami a nagykövetségen belül illetékes). Ha meg tudtok egyezni, azaz közjegyzőid hitelesítéssel tudtok vállni, akkor elviekben a Berni irodában is megoldható, de ezt azért pontosan nem tudhatom, csak logikusan gondolkodva ez következne.

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.03.05. 14:45 

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, mert már letelefonáltam a fülem.. :( A férjem St.Gallen kantonban dolgozott a Stadlerban de Work24 által 2012 februártól szeptemberig A-s engedéllyel. Azóta semmit nem kaptunk.. Se adójóváírást, sem családi pótlék különbözetet (én itthon voltam gyerekekkel.. :( ) és esetleg ha jár, gyes, vagy gyed-féleség különbözetét. Kit hívjak, kit keressek? (egy mondta A-s engedélyre nem jár semmi.. )A MÁK lepasszolt, hogy E411-es nyomtatvány kell, de nem tőlünk, hanem a munkáltatótól.. Most ki akarnak bújni az intézkedés alól vagy mi a szösz?... Segítsetek kérlek Benneteket! Köszönöm! Gapcsi.

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.03.06. 18:35 
Adminisztrátor

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.03.17. 20:07 

sziasztok adózási ügyekkel foglalkozó magyarul beszélő emberre lenne szükségem aki elintézné nekem a visszajáró adómat is ha jár vissza természetesen nem ingyen

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.03.18. 11:08 
Adminisztrátor

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.04.01. 19:28 

Sziasztok,
érdeklődnék kihez lehet fordulni az ügyemmel.
Kibéreltem októberben egy lakást és elindítottuk a nejem bewilligung kérelmét.
Kiderült hogy a lakásban "lakik" a főbérlő is ezért nem jelentkezhet be.
A főbérlő tavaly augusztus óta nincs a lakásban, mi október óta béreljük, mi fizetjük az összes lakbért és rezsit is, igazolható mert a számlámról utalom.... hosszú.
Ki akarták utasítani a feleségemet, mert ugyan nem kapott tartózkodásit, de azért fizessen a nemlétező munkája után betegbiztosítást.
A hivatalban azt tanácsolta a nő, ballagjunk be a rathausba és jelentkezzen ki, ezzel megszűnik az eljárás.
Ez januárban volt.
Tegnap kapott egy levelet hogy a bevándorlási hivatal várja a folytatást, miért nem jelentkezik újra és miért nem fizet, ha nem fizet, levonják a béremből....
Van e olyan jogi ember aki ebben tanácsot tud adni.

Egy nevet és elérhetőséget kérnék.

Üdv Igi

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.07.01. 17:02 

Sziasztok , tud-e valaki valakit aki pensionkasse tanácsadó ?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 134 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő