[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
cilike.ch • Téma megtekintése - Bevándorlás

Fórum

* Belépés   * Regisztráció

Kezdőlap -  Fórumok  - Hasznos információk  - Bevándorlás

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 20 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Bevándorlás
Elküldve: 2013.03.04. 12:26 

Lenne még kérdésem, hátha tud valaki erre is választ adni!
Ha a párommal mindketten "L"-es engedéllyel dolgozunk (ugyan azon a helyen), a kislányom akkor sem maradhat velünk 90 napnál tovább engedély nélkül (nem vagyunk házasok)?
A sógornőm elvállalná, hogy kijön ő is a kislányával és vigyáz az enyémre is (az ő párja is ugyan ott dolgozik ("L"), ők sem házasok), el lehet intézni, hogy maradhassanak min. fél évig? Vagy csak munkavállalóival lehetséges. (TG kantonban)

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.07.18. 23:56 

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert abszolút járatlan vagyok. Szeretnék letelepedni és munkát
vállalni Zürichben. Milyen papírokat kell beszereznem és hol? Munkavállalási engedély, letelepedési engedély, lakás stb....Előre is köszi macsy46@gmail.com

Vissza a tetejére

Elküldve: 2013.08.08. 15:01 
Adminisztrátor

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.09.09. 15:39 

Tisztelt Fórumozók!
A következő tèmával kapcsolatban vàrnèk hozzászólàsokat.
A felesègemmel egyutt mar 2 ève (persze csak szezonmunkaban, hivatalosan bejelentve) dolgozunk svájcban L- es engedèllyel Vallis Kantonban. 1 hónapja derült ki hogy a párom teherbe esett, igy ő màr a következő szezonba dolgozni nem tud. Hogya lehetne azt megoldani, hogy a következő tèli szezonban ő is kint legyen velem hivatalosan biztositva (mert ugye nőgyógyàszhoz jàrnia kell itt is), majd àprilisban (a ketto szezon között) kint tudjunk maradni es Ő itt tudjon szülni. Milyen lehetosegek vannak ez esetre, ha munkaval es engedèllyel (L Bewilligung) csak èn rendelkezem. Esetlegesen eves munkat kellene keresnem amivel talán B-s engedèlyt kapok?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Szèp napot mindekinek!
Csaba

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.09.11. 16:32 
Adminisztrátor

Kép

Magánszemélyek külföldről származó jövedelmének adóztatása,
és járulékkötelezettsége:

http://nav.gov.hu/data/cms182520/4._fuz ... ttsege.pdf

Vissza a tetejére

Elküldve: 2014.11.09. 11:24 

Üdv mindenkinek ezen a szép vasárnap reggelen :).

Már egy ideje szemezgetek a hozzászólásokból és a kapott válaszokból ezért eddig nem kellett semmit megkérdeznem mert megtette más helyettem :D .
Amit viszont nem találtam végigolvasva az összes információt , tekintettel a problémámra azt megkérdezem most,hátha nem vagyunk egyedi eset .

Pár mondatban a helyzetünk:
-Már jó ideje itt dolgozom mint temporer alkalmazott (ezzel minden téren meg voltam elégedve) de a jelenlegi munkáltatóm felajánlotta az esetleges munkaszerződéssel való folytatást és a Párommal úgy döntöttünk,hogy a gyermekeink jövőjét szem előtt tartva kiköltözünk egy Magyarországtól gazdaságilag jobban teljesítő országba ahol a gyermekeink a tanulmányaik befejezése után nem a munkanélküli központban kezdik a karrierjüket (mint közölünk sokan).

-A családunk áll 3 gyermekből és szülőkből.
A gyermekek kora: 6,9,16 év.
A kettő kicsivel nem látok gondot iskolailag de a 16 éves Fiamnak már viszont nem tudom mit kell csinálni,hová lehet beíratni.
Sajnos Ő angolt tanult végig,jelenleg is szakközépiskolába jár és ez lehet komoly gond a terveinket nézve :(

Na ebben kérném a tanácsát annak aki már szembesült hasonló helyzettel.

Minden válasznak nagyon fogok örülni,további kellemes napot kívánok.

retinorbi

Vissza a tetejére

Elküldve: 2015.01.04. 03:00 

Házastárs esetében megkapja az engedélyt a párod is de megvizsgálják, hogy a kereseted elég kettőtöknek is. Kicsit visszaolvasol itt a Fórumban, akkor találsz bővebb információt is. Volt már szó családegyesítésről...

Tud valaki segíteni, hogy hogyan zajlik pontosan a családegyesítés?
Tehát az egyik már kint él mondjuk B engedéllyel, össze is vannak házasodva. Erre a másik házastárs is kimegy. Akkor autómatikusan meg fogja kapni ő is ugyanazt az engedélyt? Mi ennek a menete pontosan? Könnyen megadják?
köszönöm előre is

Vissza a tetejére

Elküldve: 2015.01.21. 10:01 

köszi!!! :(

Vissza a tetejére

Elküldve: 2015.06.17. 12:53 

Sziasztok!
Nekem is lenne egy kérdésem ,remélem jó helyen teszem fel ,mert ugye részben a bevándolással kapcsolatos.
Tehát a párom több mint egy éve itt dolgozik AG kantonban és már állandó munkaviszonyban viszont eddig egy másfél szobás lakásban lakott én is itt vagyok csak még nem hivatalossan vele kb fél éve .Most értünk vissza Mo.-ból mostmár mint házastárs szeretnék én is hivatalossan bejeletkezni mivel julius 1.-én költözünk egy három és fél szobás lakásba .A kérdésem az lenne ,hogy az útlevelemet itt szeretném (vagy is hogy kell-e) beadnom a néváltoztasás miatt vagy elég ha igy hagyom mert a házasságunkat igazoló okirattal és a leánykori nevemen szereplő útlevéllel és anyakönyvi kivonattal is betudok jelentkezni?
Fontos kérdés ,mert agusztusban lessz othon (Szerbiában) a templomi lagzink és nehogy addig ne készüljön el az utlevelem vagy nehogy ne tudjak most 1.-én bejeletkezni mint házastárs.
Továbbá bonyolitja még a helyzetemet hogy ,amennyiben megkapom a B-engedélyt a párom után (mivel neki is az van) szeretnék othon dolgozni mint varrónő bejeletve akár hobby vagy más egyéb szinten amit az ország enged vagy a péztárcánk birja. :D :)
Köszönöm előre is a válaszodat.
Tisztelettel : Zserai Gabriella

Vissza a tetejére

Elküldve: 2015.10.30. 10:56 

Üdv Mindenkinek. Szakápoló vagyok. Szeretnék olyan kollégákkal beszélni, váltani pár sort akik Svájcban dolgoznak és életvitelszerűen ott vannak. Szeretném a családomat is vinni, 3 gyermekemet, feleségemet. Szeretnék pár dolgot megtudni az ottani életről,munkatapasztalatokról, stb. Előre is köszönöm.
Üdvözlettel: Molnár Károly

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 20 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2